Przemienniki częstotliwości

Przemienniki częstotliwości Gdy lampa jest napełniona gazem szlachetnym, np. argonem, gęstość gazu nie zależy od temperatury tak, że zawór może pracować w szerokim zakresie temperatur ok. -30° - +60°C bez ograniczenia przeciążalności. Z czasem następuje pochłanianie gazu m. in. wskutek działania adsorpcji, aż w końcu lampa przestaje pracować. Czas rozgrzewania powinien wynosić co najmniej 20 s. Trwałość tyratronów wypełnionych parami rtęci nie określa pochłanianie gazu, gdyż kilka kropli ciepłej rtęci zapewnia lampie niewyczerpalną rezerwę tej pary. W celu jednak uniknięcia za małej lub za dużej gęstości par temperatura otoczenia powinna się zawierać w zakresie 15°-35°C.

Szczegóły strony www.przemienniki.info:

Podlinkuj stronę www.przemienniki.info:

Przemienniki częstotliwości

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 51 Odwiedziny googlebot 13

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Sterowniki plc »

    Elpiast przedstawia szeroki asortyment artykułów elektronicznych. Producent dysponuje własnym, nowoczesnym zapleczem konstrukcyjno-badawczym. W ofercie znajdziemy czujniki temperatury, ale również tlenku węgla. Oferowane urządzenia automatyki dają szansę na sterowanie np. wentylacją. Elpiast świadczy kompleksowe usługi, od projektu, przez produkcję, po aktualizacje. Oferta obejmuje sterowniki plc oraz pozostałe urządzenia systemów sterowania. Poza tym firma zaopatruje także w regulatory oraz termostaty.

    Data dodania: 04 10 2011 · szczegóły wpisu »
  • PrimaPower wykrawarka rewolwerowa »

    Nasze przedsiębiorstwo jest jednym z liderów w produkcji systemów do obróbki blachy na całym świecie. Nasza bogata oferta obejmuje między innymi cięcie gilotyną kątową. Prima Power posiada fabryki w Finlandii. Nasze linie produktowe takie jak TheLASER pokrywają wszystkie etapy procedury obróbki blachy. Nasze przedsiębiorstwo jest niewątpliwym globalnym liderem w dziedzinie urządzeń laserowych w technologii 2D. Wytwory firmy Prima Power są rozlegle użytkowane w maszynach rolniczych. Jesteśmy w stanie zapewnić pakiety części zamiennych naszych narzędzi oraz oprócz tego konserwację zapobiegawczą według szczegółowo zaplanowanych procedur. Nasza firma stawia na innowacje. W naszych działaniach cechuje nas entuzjazm co jest w szczególności szanowane przez naszych klientów.

    Data dodania: 30 10 2013 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Hitachi »

    Specjalne elementy układów sterowania i obwodów regulacji, które przeciwstawiają m. in. członowi nastawczemu — wzmacniacz uchybu regulacji jako wzmacniacz wstępny i umożliwiają osiągnięcie działania stabilizującego na niskim poziomie mocy za pomocą członów korekcyjnych. Podano wiadomości wprowadzające i wytyczne realizacji regulacji (przy kompensacji rozmaitych wielkości zakłócających) wielkości fizycznych, zwłaszcza prędkości obrotowej układu napędowego, za pomocą silników prądu stałego i silników asynchronicznych.
    Wreszcie opisano metody techniki cyfrowej, która umożliwia dokładne porównanie wartości zadanej z wartością zmierzoną, a w technice sterowania zyskuje w porównaniu z regulacją analogową znaczenie coraz większe.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki sklep »

    Zaletą układu Leonarda jest łatwość opanowania za pomocą niego przebiegów sterowania — układ ten umożliwia przyspieszenie lub opóźnienie silnika w prosty sposób przez zmianę wzbudzenia prądnicy. Zmniejszenie prądu wzbudzenia prądnicy prowadzi do zmiany kierunku prądu w obwodzie głównym i zwrotu energii do przetwornicy (hamowanie odzyskowe).
    Wadą układu są stosunkowo wysokie koszty inwestycyjne i straty związane z wielokrotnym przekształcaniem energii. Przy sprawności poszczególnych maszyn otrzymuje się sprawność całkowitą. Zespoły sterowania Leonarda są ekonomiczne w zastosowaniu do mocy większych, np. do napędu maszyn wyciągowych, walcarek, dużych obrabiarek i dużych urządzeń transportowych. Poza tym układy Leonarda, ze względu na swe dobre własności sterowania bardzo często można spotkać również w napędzie mniejszych urządzeń (np. wyciągów, maszyn papierniczych, maszyn włókienniczych, dźwignic).

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki do maszyn »

    Twornik maszyny synchronicznej składa się z wykrojów blach w celu zmniejszenia strat w stali. W żłobkach twornika układa się w fazowe uzwojenie.
    Drugą podstawową częścią maszyny jest magneśnica wzbudzana prądem stałym. Ze względu na rozmieszczenie uzwojenia wzbudzenia rozróżnia się maszyny o wzbudzeniu umieszczonym w wirniku lub w stojanie. W związku z dogodniejszą wymianą mocy pomiędzy siecią i uzwojeniem twornika, zwłaszcza przy dużych mocach pierwszeństwo ma konstrukcja maszyny ze wzbudzeniem w wirniku. Moc wzbudzenia (prąd stały) doprowadza się poprzez pierścienie ślizgowe. Małe maszyny wyposaża się również w magnesy trwałe. Trójfazowy silnik synchroniczny rozwija moment obrotowy na zasadzie wzajemnego oddziaływania pól magnetycznych stojana i wirnika.
    Zmianę kierunku wirowania silnika na przeciwny uzyskuje się przez zamianę dwóch przewodów doprowadzających z sieci. Gdy wzbudnica pracuje w układzie samowzbudnym należy również zmienić biegunowość uzwojenia wzbudzenia wzbudnicy.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Karuzela dla koni »

    Do specjalnego rodzaju konstrukcji silnika synchronicznego zalicza się silniki reakcyjne lub reluktancyjne i silniki histerezowe. Silnik reakcyjny jest bez wzbudzeniowym silnikiem synchronicznym jawnobiegunowym; rozwija on moment obrotowy na zasadzie niesymetrii magnetycznej wirnika o biegunach wydatnych. Silnik histerezowy jest maszyną indukcyjną, której wirnik nie ma uzwojenia, lecz składa się z masywnego materiału o dużej stratności histerezowej lub z wielu warstw materiału o dużej przenikalności magnetycznej. Moment obrotowy wytwarza się dzięki zjawisku histerezy magnetycznej. Chociaż silnik histerezowy ma rozruch asynchroniczny, zalicza się również do silników synchronicznych, gdyż przy pracy ma charakterystykę idealnie sztywną (synchroniczną).

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »