Słupy energetyczne

Słupy energetyczne Firma Elmonter działa na rynku od ponad dwudziestu lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu udało nam się otworzyć dwie placówki - w Zagórowie oraz Michalinowie. Nasza firma zajmuje się kompleksowym tworzeniem konstrukcji stalowych takich jak słupy energetyczne, oprawy oświetleniowe, słupy z wysięgnikiem, maszty oświetleniowe oraz wiele innych konstrukcji, które dostępne są na naszej stronie internetowej. Ponadto realizujemy indywidualne zlecenia od naszych klientów. Działamy na terenie całej Polski i zapraszamy do współpracy.

Szczegóły strony elmonter.pl:

Podlinkuj stronę elmonter.pl:

Słupy energetyczne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 22

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • automat zmierzchowy »

    Wytwarzany przez firmę Pollin wyłącznik zmierzchowy używany jest do samoczynnego włączania instalacji oświetleniowej wieczorem oraz wyłączania o świcie. Perfekcyjnie znajduje zastosowanie na przykład w połączeniu z instalacją oświetleniową ogrodu. Produkowany przez nas wyłącznik zmierzchowy zawiera diodę LED informującą osiągnięcie granicy włączenia i wyłączenia. Gdy używany jest automat zmierzchowy oświetlenie niepotrzebnie nie pobiera prądu, co daje duże oszczędności. Szczegółowa oferta z cennikiem dostępna jest na naszej witrynie internetowej.

    Data dodania: 24 04 2012 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Vacon »

    Skonstruowano wzmacniacz elektromaszynowy znany pod nazwą amplidyny, wzmacniacz magnetyczny oraz sterowany prostownik jonowy (lampa z parą rtęci, tyratron). Rozwój tych urządzeń wyznaczyła w znacznym stopniu technika napędowa oczekująca wydajnych pod względem mocy członów nastawczych. Bezinercyjny prostownik, którego początkowo nie można było zastosować z powodu jego sztywnego powiązania z siecią należy dziś do głównych członów nastawczych wysokowartościowych układów napędowych ze względu na swe dogodne charakterystyki czasowe i całkowite opanowanie układów sterowania. Wymaganie właściwego wyboru jednej z rozlicznych dróg rozwiązań i odpowiednich elementów układów dotyczy w podobny sposób również techniki sterowania, która dla zapewnienia niezawodności ruchu oraz dokładności i żywotności układu przeciwstawiła stykowym dwustanowym układom stycznikowym również dwustanowe, lecz pracujące bezstykowo elementy z logicznymi członami łączeniowymi i która w postaci techniki cyfrowej wyznacza tym elementom, pracującym w sposób nieciągły, wiele nowych zadań.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki znamionowe »

    W wielu urządzeniach w obwodzie tworników układu Leonarda nie ma żadnego łącznika; wszystkie przebiegi sterowania wykonuje się manewrami łączeniowymi w obwodzie wzbudzenia prądnicy. Po wyłączeniu wzbudzenia prądnicy pod wpływem magnetyzmu szczątkowego w wirującym tworniku prądnicy sterującej indukuje się szczątkowa i płynie prąd, który jest przyczyną powolnego wirowania silnika. Do ograniczenia tego efektu służą połączenia, które wywołują zależne od prądu rozmagnesowanie prądnicy. Prądnicę można np. wyposażyć w uzwojenie szeregowe o małym przepływie skierowanym przeciwnie do przepływu uzwojenia bocznikowego lub przy zatrzymywaniu silnika tak połączyć, żeby prąd występujący na skutek samo-wzbudzenia osłabiał strumień szczątkowy (układ samobójczy). Znane są również układy ze specjalnymi wzbudnicami pomocniczymi.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Karuzela dla koni »

    Do specjalnego rodzaju konstrukcji silnika synchronicznego zalicza się silniki reakcyjne lub reluktancyjne i silniki histerezowe. Silnik reakcyjny jest bez wzbudzeniowym silnikiem synchronicznym jawnobiegunowym; rozwija on moment obrotowy na zasadzie niesymetrii magnetycznej wirnika o biegunach wydatnych. Silnik histerezowy jest maszyną indukcyjną, której wirnik nie ma uzwojenia, lecz składa się z masywnego materiału o dużej stratności histerezowej lub z wielu warstw materiału o dużej przenikalności magnetycznej. Moment obrotowy wytwarza się dzięki zjawisku histerezy magnetycznej. Chociaż silnik histerezowy ma rozruch asynchroniczny, zalicza się również do silników synchronicznych, gdyż przy pracy ma charakterystykę idealnie sztywną (synchroniczną).

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Lenze »

    W zakresie prędkości kątowych silnik synchroniczny ma moment pulsujący i nie może sam ruszyć, konieczne jest więc stosowanie pomocniczych urządzeń rozruchowych.
    Silnik zaopatruje się w klatkę rozruchową, złożoną z prętów o małej przewodności w celu uzyskania dużego momentu rozruchowego. Pręty klatki rozruchowej rozmieszcza się w nabiegunnikach i łączy ze sobą pierścieniami. Silnik rusza asynchronicznie i po włączeniu wzbudzenia wpada w synchronizm. Zwykle przy rozruchu uzwojenie wzbudzenia jest zwarte rezystancją ok. dziesięciokrotnie większą niż rezystancja własna wzbudzenia i następuje normalne wzbudzanie maszyny dopiero w pobliżu synchronizmu. Powstający przy tym moment synchroniczny ułatwia wejście silnika w synchronizm.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Przemienniki częstotliwości »

    Gdy lampa jest napełniona gazem szlachetnym, np. argonem, gęstość gazu nie zależy od temperatury tak, że zawór może pracować w szerokim zakresie temperatur ok. -30° - +60°C bez ograniczenia przeciążalności. Z czasem następuje pochłanianie gazu m. in. wskutek działania adsorpcji, aż w końcu lampa przestaje pracować. Czas rozgrzewania powinien wynosić co najmniej 20 s. Trwałość tyratronów wypełnionych parami rtęci nie określa pochłanianie gazu, gdyż kilka kropli ciepłej rtęci zapewnia lampie niewyczerpalną rezerwę tej pary. W celu jednak uniknięcia za małej lub za dużej gęstości par temperatura otoczenia powinna się zawierać w zakresie 15°-35°C.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »