Strony związane z hasłem 'laminat':

  • Zabudowa wnęk »

    Kupując mieszkanie staramy się aby było maksymalnie największe. Co z tego jeżeli nasze meble oraz inne dodatki zajmują mnóstwo miejsca, szukamy wówczas takiej usługi jak zabudowa wnęk, czy zabudowa kuchbni lub zabudawa łazienek. Są to profesje gdzie specaliści zajmujący się profesja zwaną nietypowa zabudowa wnęk, oceniają miejsce w mieszkaniu i projektują oraz tworzą meble na wymar do naszego mieszkania.

    Data dodania: 25 02 2011 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki znamionowe »

    W wielu urządzeniach w obwodzie tworników układu Leonarda nie ma żadnego łącznika; wszystkie przebiegi sterowania wykonuje się manewrami łączeniowymi w obwodzie wzbudzenia prądnicy. Po wyłączeniu wzbudzenia prądnicy pod wpływem magnetyzmu szczątkowego w wirującym tworniku prądnicy sterującej indukuje się szczątkowa i płynie prąd, który jest przyczyną powolnego wirowania silnika. Do ograniczenia tego efektu służą połączenia, które wywołują zależne od prądu rozmagnesowanie prądnicy. Prądnicę można np. wyposażyć w uzwojenie szeregowe o małym przepływie skierowanym przeciwnie do przepływu uzwojenia bocznikowego lub przy zatrzymywaniu silnika tak połączyć, żeby prąd występujący na skutek samo-wzbudzenia osłabiał strumień szczątkowy (układ samobójczy). Znane są również układy ze specjalnymi wzbudnicami pomocniczymi.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki do maszyn »

    Twornik maszyny synchronicznej składa się z wykrojów blach w celu zmniejszenia strat w stali. W żłobkach twornika układa się w fazowe uzwojenie.
    Drugą podstawową częścią maszyny jest magneśnica wzbudzana prądem stałym. Ze względu na rozmieszczenie uzwojenia wzbudzenia rozróżnia się maszyny o wzbudzeniu umieszczonym w wirniku lub w stojanie. W związku z dogodniejszą wymianą mocy pomiędzy siecią i uzwojeniem twornika, zwłaszcza przy dużych mocach pierwszeństwo ma konstrukcja maszyny ze wzbudzeniem w wirniku. Moc wzbudzenia (prąd stały) doprowadza się poprzez pierścienie ślizgowe. Małe maszyny wyposaża się również w magnesy trwałe. Trójfazowy silnik synchroniczny rozwija moment obrotowy na zasadzie wzajemnego oddziaływania pól magnetycznych stojana i wirnika.
    Zmianę kierunku wirowania silnika na przeciwny uzyskuje się przez zamianę dwóch przewodów doprowadzających z sieci. Gdy wzbudnica pracuje w układzie samowzbudnym należy również zmienić biegunowość uzwojenia wzbudzenia wzbudnicy.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki do maszyn »

    W zaworach wielo anodowych naprzeciw pojedynczej katody umieszcza się trzy lub sześć anod. W porównaniu z zaworami jedno anodowymi uzyskuje się przez to oszczędności na materiale samych zaworów oraz na urządzeniach pomocniczych (zapłonie, wzbudzeniu i chłodzeniu). Można je jednak stosować tylko w układach z wyprowadzonym punktem środkowym, a nie w układach mostkowych.
    Zbiorniki można wykonać ze szkła (w zakresie prądów do kilkuset amperów) lub ze stali.
    W zaworze wielo anodowym z kadzią typu soczewkowego, wykonaną z blachy żelaznej, kadź ma wydzieloną przestrzeń kondensacyjną. Do kadzi przyspawano sześć anod. Doprowadzenia do anod odizolowuje się od rękawów anod za pomocą przepustów ze szkła ciśnieniowego i łączy z anodami grafitowymi. Anody otacza się siatkami sterującymi. W celu niedopuszczenia do kondensowania się na anodach pary rtęci z katody i powstawania zapłonów zwrotnych, rękawy anod ogrzewa się z zewnątrz za pomocą 40-watowych elementów grzejnych. Pod katodą znajduje się wentylator o wydajności powietrza.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »