Strony związane z hasłem 'omron':

« poprzednia strona · 2
  • Przemienniki częstotliwości »

    Gdy lampa jest napełniona gazem szlachetnym, np. argonem, gęstość gazu nie zależy od temperatury tak, że zawór może pracować w szerokim zakresie temperatur ok. -30° - +60°C bez ograniczenia przeciążalności. Z czasem następuje pochłanianie gazu m. in. wskutek działania adsorpcji, aż w końcu lampa przestaje pracować. Czas rozgrzewania powinien wynosić co najmniej 20 s. Trwałość tyratronów wypełnionych parami rtęci nie określa pochłanianie gazu, gdyż kilka kropli ciepłej rtęci zapewnia lampie niewyczerpalną rezerwę tej pary. W celu jednak uniknięcia za małej lub za dużej gęstości par temperatura otoczenia powinna się zawierać w zakresie 15°-35°C.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory kątowe »

    Katodę należy wstępnie nagrzewać przez kilka minut, gdyż pewna ilość rtęci powinna się zamienić w parę przed obciążeniem zaworu. Znaczne przedłużenie trwałości uzyskuje się przez napełnianie lampy zarówno parami rtęci, jak i gazem szlachetnym.
    Zakres zastosowania tyratronu określają: średni prąd, jaki może przepływać przez zawór w sposób ciągły, maksymalny dopuszczalny prąd w ciągu każdego okresu, największe napięcie wsteczne w kierunku przewodzenia na siatce i w kierunku zaporowym.
    Często wymaga się dużego przyspieszenia silnika i wyrównania w ciągu krótkiego czasu znacznego spadku prędkości obrotowej wywołanego udarami obciążenia. Z tego względu tyratrony zasilające twornik należy obliczać na przewodzenie znacznych prądów przeciążeniowych w okresie 2 s.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Konstrukcja jedno anodowego zaworu rtęciowego jest w zasadzie podobna do konstrukcji tyratronu. Zamiast katody żarzonej można zastosować katodę z płynnej rtęci, w której zanurza się elektroda zapalająca, wykonana z materiału półprzewodnikowego, np. z węglika boru. Nad powierzchnią rtęci znajduje się anoda wzbudzenia, od której pochodzi nazwa zaworu ekscytron. W chwili przejścia przez elektrodę zapalającą impulsu prądowego, na powierzchni rtęci powstaje jasno świecąca plamka katodowa emitująca elektrony. Elektrony te przyspiesza się w kierunku anody wzbudzenia tak, że między nią a katodą powstaje łuk pomocniczy i w każdej chwili są do dyspozycji elektrony do wywołania wyładowania w obwodzie głównym. Samą anodę główną steruje się za pomocą siatki w taki sam sposób jak w tyratronie.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Gazoszczelny zbiornik zaworu jedno anodowego wykonuje się przeważnie ze stali, a przy mniejszych mocach również ze szkła. Gdy zawory jedno anodowe mają uszczelnienia rozbierane, próżnię trzeba utrzymywać za pomocą pomp próżniowych; konstrukcja taka umożliwia jednak otwieranie zaworów, ich naprawę i czyszczenie. Natomiast do zbiorników całkowicie zespawanych pompy próżniowe są niepotrzebne. Zawory te można jednak otwierać tylko w zakładach wytwórczych.
    W celu odprowadzenia ciepła strat pod zbiornikiem umieszcza się wentylator; rzadziej stosuje się chłodzenie wodne. Zależnie od układu w jednej szafie umieszcza się trzy lub sześć zaworów jedno anodowych.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2