Softstarty
W celu odprowadzenia ciepła strat pod zbiornikiem umieszcza się wentylator; rzadziej stosuje się chłodzenie wodne. Zależnie od układu w jednej szafie umieszcza się trzy lub sześć zaworów jedno anodowych.
Szczegóły strony www.softstarty.pl:
- ID: 3157
- Tytuł: Softstarty
- URL: www.softstarty.pl
- PageRank:
- Kliknięć: 12
- Wyświetleń: 1171
- CTR: 1.02%
- Data dodania: 13 11 2014
- Słowa kluczowe: falowniki, regulacja napędów, lenze, przekładnie, Softstarty, falowniki omron, motovario, falownik, silniki, reduktory, styczniki
- Kategorie:
- Link nie działa/spam ?
- Wyróżnij ten wpis - bądź widoczny w katalogu!
Podlinkuj stronę www.softstarty.pl:
Odwiedziny robotów:
Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
-
Falowniki Hitachi »
Specjalne elementy układów sterowania i obwodów regulacji, które przeciwstawiają m. in. członowi nastawczemu — wzmacniacz uchybu regulacji jako wzmacniacz wstępny i umożliwiają osiągnięcie działania stabilizującego na niskim poziomie mocy za pomocą członów korekcyjnych. Podano wiadomości wprowadzające i wytyczne realizacji regulacji (przy kompensacji rozmaitych wielkości zakłócających) wielkości fizycznych, zwłaszcza prędkości obrotowej układu napędowego, za pomocą silników prądu stałego i silników asynchronicznych.
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
Wreszcie opisano metody techniki cyfrowej, która umożliwia dokładne porównanie wartości zadanej z wartością zmierzoną, a w technice sterowania zyskuje w porównaniu z regulacją analogową znaczenie coraz większe. -
Tabliczki znamionowe »
W wielu urządzeniach w obwodzie tworników układu Leonarda nie ma żadnego łącznika; wszystkie przebiegi sterowania wykonuje się manewrami łączeniowymi w obwodzie wzbudzenia prądnicy. Po wyłączeniu wzbudzenia prądnicy pod wpływem magnetyzmu szczątkowego w wirującym tworniku prądnicy sterującej indukuje się szczątkowa i płynie prąd, który jest przyczyną powolnego wirowania silnika. Do ograniczenia tego efektu służą połączenia, które wywołują zależne od prądu rozmagnesowanie prądnicy. Prądnicę można np. wyposażyć w uzwojenie szeregowe o małym przepływie skierowanym przeciwnie do przepływu uzwojenia bocznikowego lub przy zatrzymywaniu silnika tak połączyć, żeby prąd występujący na skutek samo-wzbudzenia osłabiał strumień szczątkowy (układ samobójczy). Znane są również układy ze specjalnymi wzbudnicami pomocniczymi.
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu » -
Karuzela dla koni »
Do specjalnego rodzaju konstrukcji silnika synchronicznego zalicza się silniki reakcyjne lub reluktancyjne i silniki histerezowe. Silnik reakcyjny jest bez wzbudzeniowym silnikiem synchronicznym jawnobiegunowym; rozwija on moment obrotowy na zasadzie niesymetrii magnetycznej wirnika o biegunach wydatnych. Silnik histerezowy jest maszyną indukcyjną, której wirnik nie ma uzwojenia, lecz składa się z masywnego materiału o dużej stratności histerezowej lub z wielu warstw materiału o dużej przenikalności magnetycznej. Moment obrotowy wytwarza się dzięki zjawisku histerezy magnetycznej. Chociaż silnik histerezowy ma rozruch asynchroniczny, zalicza się również do silników synchronicznych, gdyż przy pracy ma charakterystykę idealnie sztywną (synchroniczną).
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu » -
Sklep falowniki Lenze »
Z porównania charakterystyk mechanicznych przy różnych rodzajach wirnika silników o tej samej wielkości, tym samym prądzie i tych samych stratach w wirniku przy obciążeniu znamionowym widać, że powiększenie początkowego momentu rozruchowego silników z wypieraniem prądu przy niezmienionej sprawności i tym samym prądzie rozruchowym wiąże się ze zmniejszeniem momentu maksymalnego.
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
Znamionowa sprawność silników trójfazowych z wirnikami klatkowymi zależy od wielkości maszyny i od znamionowej prędkości obrotowej (normy DIN—VDE 2650 i 2651).
Zmiana liczby par biegunów jest prostą często stosowaną do silników klatkowych metodą regulacji prędkości obrotowej. Metoda ta opiera się na stopniowej zmianie synchronicznej prędkości obrotowej. Umożliwia ona uzyskanie za pomocą jednego silnika w sposób ekonomiczny do czterech stopni prędkości obrotowych. -
Napędy prądu stałego »
Najczęściej stosowany silnik dwubiegowy ma w stojanie jedno uzwojenie przełączalne lub dwa oddzielne uzwojenia. Silniki o więcej niż dwóch prędkościach obrotowych wykonuje się z jednym uzwojeniem przełączalnym i jednym zwykłym na trzy prędkości obrotowe, albo z dwoma uzwojeniami przełączalnymi na cztery prędkości obrotowe. Zmianę liczby biegunów małych silników przeprowadza się za pomocą przełącznika, większych za pomocą styczników. Jak można zauważyć przy przejściu od jednej prędkości obrotowej do drugiej przy powiększaniu liczby biegunów następuje hamowanie napędu wskutek występowania hamowania prądnicowego.
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu » -
Reduktory ślimakowe »
Konstrukcja jedno anodowego zaworu rtęciowego jest w zasadzie podobna do konstrukcji tyratronu. Zamiast katody żarzonej można zastosować katodę z płynnej rtęci, w której zanurza się elektroda zapalająca, wykonana z materiału półprzewodnikowego, np. z węglika boru. Nad powierzchnią rtęci znajduje się anoda wzbudzenia, od której pochodzi nazwa zaworu ekscytron. W chwili przejścia przez elektrodę zapalającą impulsu prądowego, na powierzchni rtęci powstaje jasno świecąca plamka katodowa emitująca elektrony. Elektrony te przyspiesza się w kierunku anody wzbudzenia tak, że między nią a katodą powstaje łuk pomocniczy i w każdej chwili są do dyspozycji elektrony do wywołania wyładowania w obwodzie głównym. Samą anodę główną steruje się za pomocą siatki w taki sam sposób jak w tyratronie.
Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »