automat zmierzchowy

automat zmierzchowy Wytwarzany przez firmę Pollin wyłącznik zmierzchowy używany jest do samoczynnego włączania instalacji oświetleniowej wieczorem oraz wyłączania o świcie. Perfekcyjnie znajduje zastosowanie na przykład w połączeniu z instalacją oświetleniową ogrodu. Produkowany przez nas wyłącznik zmierzchowy zawiera diodę LED informującą osiągnięcie granicy włączenia i wyłączenia. Gdy używany jest automat zmierzchowy oświetlenie niepotrzebnie nie pobiera prądu, co daje duże oszczędności. Szczegółowa oferta z cennikiem dostępna jest na naszej witrynie internetowej.

Szczegóły strony www.pollin.pl:

Podlinkuj stronę www.pollin.pl:

automat zmierzchowy

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 46 Odwiedziny googlebot 30

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Falowniki Danfoss »

    Wzmacniacze elektroniczne z lampami próżniowymi spełniają ważną rolę w części stabilizującej układu regulacji jako wzmacniacze napięcia, na ogół jednak nie wystarczają do dostarczenia niezbędnej mocy nastawczej na wejście obiektu regulacji. Tylko do nastawiania oporów, np. do nastawiania suwaka opornika nastawczego wystarcza mały silnik nastawczy o własnościach całkujących. Niewielką moc do silnika nastawczego można ewentualnie dostarczyć z wzmacniacza elektronicznego z lampami próżniowymi lub elementami półprzewodnikowymi. Konstrukcja takiego układu nastawczego stała się możliwa tylko dzięki temu, że podobnie jak w układzie Leonarda maszyna elektryczna stanowiąca przetwornicę energii, tj. obcowzbudna maszyna prądu stałego, stała się przy pracy prądnicowej ze stałą prędkością obrotową i nastawianiem prądu w obwodzie wzbudzenia — wzmacniaczem o współczynniku wzmocnienia mocy równym P.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki znamionowe »

    W wielu urządzeniach w obwodzie tworników układu Leonarda nie ma żadnego łącznika; wszystkie przebiegi sterowania wykonuje się manewrami łączeniowymi w obwodzie wzbudzenia prądnicy. Po wyłączeniu wzbudzenia prądnicy pod wpływem magnetyzmu szczątkowego w wirującym tworniku prądnicy sterującej indukuje się szczątkowa i płynie prąd, który jest przyczyną powolnego wirowania silnika. Do ograniczenia tego efektu służą połączenia, które wywołują zależne od prądu rozmagnesowanie prądnicy. Prądnicę można np. wyposażyć w uzwojenie szeregowe o małym przepływie skierowanym przeciwnie do przepływu uzwojenia bocznikowego lub przy zatrzymywaniu silnika tak połączyć, żeby prąd występujący na skutek samo-wzbudzenia osłabiał strumień szczątkowy (układ samobójczy). Znane są również układy ze specjalnymi wzbudnicami pomocniczymi.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktory »

    W silnikach o uzwojeniu wirnika odlanym z aluminium klatki wewnętrzna i zewnętrzna łączy się z sobą galwanicznie poprzez szczelinę między nimi i za pomocą wspólnych pierścieni czołowych. Własności rozruchowe takich silników można porównać z własnościami silników głęboko żłobkowych.
    Wykres kołowy silnika dwu klatkowego można, jak w odniesieniu do silnika głęboko żłobkowego, sporządzić w przybliżeniu z części dwóch okręgów kół. Przy małych wartościach poślizgu przebiega on po okręgu koła pracy, a przy wartościach dużych po okręgu koła rozruchowego.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory kątowe »

    Katodę należy wstępnie nagrzewać przez kilka minut, gdyż pewna ilość rtęci powinna się zamienić w parę przed obciążeniem zaworu. Znaczne przedłużenie trwałości uzyskuje się przez napełnianie lampy zarówno parami rtęci, jak i gazem szlachetnym.
    Zakres zastosowania tyratronu określają: średni prąd, jaki może przepływać przez zawór w sposób ciągły, maksymalny dopuszczalny prąd w ciągu każdego okresu, największe napięcie wsteczne w kierunku przewodzenia na siatce i w kierunku zaporowym.
    Często wymaga się dużego przyspieszenia silnika i wyrównania w ciągu krótkiego czasu znacznego spadku prędkości obrotowej wywołanego udarami obciążenia. Z tego względu tyratrony zasilające twornik należy obliczać na przewodzenie znacznych prądów przeciążeniowych w okresie 2 s.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory ślimakowe »

    Konstrukcja jedno anodowego zaworu rtęciowego jest w zasadzie podobna do konstrukcji tyratronu. Zamiast katody żarzonej można zastosować katodę z płynnej rtęci, w której zanurza się elektroda zapalająca, wykonana z materiału półprzewodnikowego, np. z węglika boru. Nad powierzchnią rtęci znajduje się anoda wzbudzenia, od której pochodzi nazwa zaworu ekscytron. W chwili przejścia przez elektrodę zapalającą impulsu prądowego, na powierzchni rtęci powstaje jasno świecąca plamka katodowa emitująca elektrony. Elektrony te przyspiesza się w kierunku anody wzbudzenia tak, że między nią a katodą powstaje łuk pomocniczy i w każdej chwili są do dyspozycji elektrony do wywołania wyładowania w obwodzie głównym. Samą anodę główną steruje się za pomocą siatki w taki sam sposób jak w tyratronie.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty »

    Gazoszczelny zbiornik zaworu jedno anodowego wykonuje się przeważnie ze stali, a przy mniejszych mocach również ze szkła. Gdy zawory jedno anodowe mają uszczelnienia rozbierane, próżnię trzeba utrzymywać za pomocą pomp próżniowych; konstrukcja taka umożliwia jednak otwieranie zaworów, ich naprawę i czyszczenie. Natomiast do zbiorników całkowicie zespawanych pompy próżniowe są niepotrzebne. Zawory te można jednak otwierać tylko w zakładach wytwórczych.
    W celu odprowadzenia ciepła strat pod zbiornikiem umieszcza się wentylator; rzadziej stosuje się chłodzenie wodne. Zależnie od układu w jednej szafie umieszcza się trzy lub sześć zaworów jedno anodowych.

    Data dodania: 13 11 2014 · szczegóły wpisu »